Zaznacz stronę

Dzięki 2017 już wiem, że…

Podsumowanie roku zaczynam na jego początku.

 

Już w pierwszych dniach stycznia zaczynam zapisywać wszystkie nowości, których się dowiaduję w danym roku. Słaby to trener, który nie jest otwarty na to, co nowe:) To, co zapisuję nie ma merytorycznego związku z moją pracą. Oczywiście, że uczę się wciąż czegoś nowego, ale to, co notuję z myślą o 31 grudnia, to ciekawostki zasłyszane od uczestników szkoleń i osób spotkanych pomiędzy szkoleniami.

 

A więc dzięki temu, że w 2017 roku spotkałam wielu bardzo interesujących ludzi, już wiem, że…

 

1# „Stary, jeśli wsypiesz amfe do pepsi, to możesz ją pić po drodze, prowadząc samochód i po 16 godzinach, kiedy już dojedziesz na Ukrainę, masz jeszcze siłę usiąść do kompa i sprawdzać maile przez 4 godziny… (!) I nikt nie wie, że w tej pepsi miałeś koks” – z podsłuchanej rozmowy w pociągu Wrocław – Warszawa.

2# Aby chleb był bardziej puszysty, dodaje się do niego dodatek, w którym są zmielone pióra ptasie. A do boczku: aromat wędzonego boczku oczywiście. Zasłyszane na konferencji IT Corner.

3# „Pacjent dziś i ten 20 lat temu to zupełnie inny pacjent…” Obecni są bardziej roszczeniowi i to nie tylko dlatego, że jako ludzie mamy większy tupet, ale też dlatego, że jak „ludzie oglądają serial o szpitalu w Leśnej Górze, to im się później wydaje, że lekarz ma zawsze czas na rozmowę, a pielęgniarka na zwierzenia. A tu czasem nie ma kiedy kroplówki podłączyć…” – to ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który szkoliłam z komunikacji z pacjentem.

4# Zgodnie z procedurą w McDonaldzie podniesienie upadłego hamburgera z ziemi jest zabronione. Nie wolno go dotykać ręką, z powodów higienicznych. Należy kopnąć go pod szafkę, żeby nikt się na nim nie pośliznął, a serwis sprzątający i tak wysprząta restaurację dokładnie, kiedy przyjdzie.

5# Hotel Mercure w Poznaniu zamawia dla swoich gości rogale marcińskie, a jeśli gość nie może zasnąć, personel przynosi szklankę ciepłego mleka do pokoju. Doświadczone dzięki pewnemu bankowi, który w hotelu Mercure organizuje szkolenia z negocjacji.

6# Propaganda w Rosji przeciwko Europie zachodniej polega między innymi na tym, że Europę nazywa się Gej-ropą dla podkreślenia nieprawdopodobnej liczy gejów tu mieszkających.

7# Co roku w nowojorskim metrze ginie 300 osób, czyli gdyby wyłączyć niedziele, to codziennie jedna. Wiele tych śmierci to samobójstwa, ale bardzo często ludzie stojący przy żółtej linii są wpychani pod koła przez obce osoby. Nie wiadomo, czy dla żartu, czy z jakiegoś innego powodu. Dlatego prawdziwi nowojorczycy stoją na stacji pod ścianą, a nie przy żółtej linii.

8# Trwają eksperymenty mające na celu przyciągnięcie do pracy magazynierów, operatorów wózków widłowych i kierowców. Na przykład w przerwie śniadaniowej są fundowane słodkie bułki i kawa. Na 10 operatorów wózków widłowych z Ukrainy, posiadających odpowiednie uprawnienia, tylko jeden ma umiejętności. Pozostali posiadają jedynie papiery. To z rozmowy z branżą logistyczną.

9# Nie wolno gotować jajek na twardo zbyt długo, bo wytwarza się w nich siarkowodór, a z żółtka znika dobry cholesterol, ten sam, który neutralizuje zły cholesterol z białka. Jajecznica dozwolona jest wtedy, gdy najpierw zetniemy białko, a potem na moment dolejemy żółtko. A tak w ogóle najlepsze są jajka na parze, sadzone i na miękko.

10# Aby dostać się szybko do lekarza specjalisty, najlepiej popełnić przestępstow i zostać więźniem. Opieka specjalistyczna dla skazanych w zakładach karnych musi zostać zapewniona w terminie do 2 tygodni. To informacja ze szkolenia dla lekarzy, od specjalisty, który pracował w zakładzie karnym.

11# Jeśli jesteś kobietą i chcesz być obsłużona przez mechanika samochodowego poważnie, zamiast mówić „coś jest nie tak z moim autem”, należy powiedzieć „mam awarię drążka kierowniczego” (bez względu na to, jaką awarię podejrzewasz).

12# Podstawowym zadaniem nauczyciela wg Marii Montessori jest… ODNOWA. Wszystkim nauczycielom, edukatorom i trenerom życzę jej jak najwięcej w kolejnym, 2018 roku. Ja będę o niej pamiętać.

Z serdecznymi życzeniami wszystkiego, co dobre i rozwojowe w przyszłym roku,

Maja

 

P.S. Podsumowanie 2016 znajduje się tutaj!